به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه خواربارفروشان بوکان، عباس تابش در بازید از یک واحد صنعتی تولید مواد ضدعفونی کننده در صفادشت ملارد گفت: در ابتدای شیوه ویروس کرونا تنها ۲۰۰هزار عدد ماسک تولید می‌شد که با حمایت‌های صورت گرفته در حال حاضر بیش از ۲۲میلیون ماسک تولید می‌شد.

وی افزود:پیش از این ماسک‌های کارگاهی یک هزار و ۵۰۰تومان و ماسک‌های جراجی یک هزار و ۳۰۰تومان به فروش می‌رسید که بر اساس مصوبه جدید قیمت هر دو ماسک بر اساس نرخ جدید یک هزار و ۳۰۰تومان است و با توجه به نیاز کامل کشور را به داروخانه‌ها تحویل می‌دهیم تمام داروخانه‌ها موظف هستند بر اساس قیمت یک هزار و ۳۰۰تومان به فروش برسانند.

تابش افزود: در صورتی که شهروندان ماسک را با قیمت بیشتر خریداری کرده اند حتما تخلفات داروخانه‌ها را با شماره تلفن ۱۲۴ اطلاع دهند.
مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به اینکه طرح تولید تجاری ماسک‌های پارچه‌ای در دستور کار است، افزود: نمونه‌های تولیدی ماسک‌های پارچه‌ای تولید شده به سازمان انرژی اتمی و سازمان غذا و دارو ارسال شده است و در صورت تائید کیفیت این نوع ماسک‌های پارچه‌ای به تولید انبوه خواهد رسید.
وی افزود: در صورت تولید تجاری این نوع ماسک قیمت مصوب ۴۰۰تا۵۰۰ تومان به ازای هر ماسک خواهد بود.
انتهای پیام/