به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه خواربارفروشان بوکان ، سرهنگ نادر مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برخی ابهامات پیش آمده در مورد کنسل شدن مراسمات رزرو شده در تالارهای پذیرایی و پرداخت جریمه اظهار کرد: یکی از مواردی که از پس از دوران بازگشایی تالارها شاهد آن بودیم شکایت هایی پیرامون گلایه از دریافت مبلغ جریمه وجود داشت که در همین راستا لازم است مشتریانی که بعد از بازگشایی تالارها اقدام به تنظیم قرارداد و رزرو هتل کرده و پس از آن به هر دلیلی از جمله ترس از کرونا مراسم خود را کنسل کرده باشند توجه داشته باشند که این مسئله مشمول جریمه کنسلی خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر تالارهای پذیرایی با ظرفیتی معادل ۵۰ درصد و با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی فعالیت می کنند. چنانچه متصدیان این تالارها از این موارد تخلف کنند حتما با آن برخورد می شود اما مشتریان نیز باید توجه داشته باشند که در شرایط فعلی، شیوع کرونا جزو موارد غیر مترقبه نبوده و قابل پیش بینی است بنابراین اگر مراسمی را کنسل می کنند جریمه کنسلی آن نیز باید پرداخت شود.

وی ادامه داد: البته گروهی دیگر از مشتریان نیز قبل از سال ۹۹ اقدام به رزرو تالار کرده و زمانی که رزرو کرده بودند به زمان تعطیلی تالارهای پذیرایی موکول شده بود که در این شرایط با توجه به اینکه تعطیلی تالارها مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا بود جریمه کنسلی شامل این دسته از قراردادها نمی شود.

مرادی در مورد اینکه اگر ستاد ملی مقابله با کرونا دوباره تصمیم به تعطیلی تالارها بگیرد چه می شود، اظهار کرد: در این صورت شرایط اعلام می شود اما در حال حاضر که برای فعالیت تالارها پروتکل بهداشتی و ضوابط اعلام شده کنسل کردن مراسم از سوی مشتریان نیازمند پرداخت جریمه کنسلی است.

انتهای پیام/