به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه خواربارفروشان بوکان ، محمد دهقان با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن ماه رمضان و افزایش تقاضا برای مواد غذایی به ویژه انواع نان، اقلام لبنی، پروتئینی، برنج، روغن، قند و شکر، خرما، میوه، سبزیجات،حلیم و شیرینی‌های پرمصرف، پایش مستمر بازار استان در این ایام انجام می‌شود.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی افزود: علاه بر آن، توجه ویژه به موضوع تامین وتوزیع بهنگام کالاهای پرتقاضای ماه مبارک رمضان و با هدف تسهیل و تسریع در تامین و دسترسی مردم به کالاهای مورد نیاز با قیمت مصوب و مناسب اجرایی می‌شود.

دهقان گفت: نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی توزیعی وخدماتی و برخورد با تخلفات احتمالی با هماهنگی و هم‌افزایی اتاق‌های اصناف به ویژه در سطوح خرده فروشی و استفاده حداکثری از ظرفیت توان بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار و ناظرین افتخاری و برنامه‌ریزی برای انجام گشت‌های مشترک بهنگام و هدفمند با سایر دستگاه‌های ذیربط، طرح تشدید نظارت و پایش بازار ویژه ایام رمضان از ۱۵ اردیبهشت تا ۱۴ خرداد در استان انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه در این ایام نظارت بر نمایشگاه‌های طرح ضیافت و استقرار بازرسان مقیم متضمن هماهنگی با ادارات تعزیرات حکومتی برای استقرار شعبه رسیدگی کننده به شکایات مردمی در نمایشگاه است بیان کرد: علاوه بر آن، نظارت بر توزیع کالاهای اولویت دار و فروش‌های فوق‌العاده اعم از اصناف و فروشگاه‌های زنجیره‌ای (اتحادیه های سراسری مصرف کارکنان دولت، فروشگاه های بزرگ رفاه، زیتون، جانبو، شهروند و …) صورت می‌پذیرد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی تصریح کرد: نظارت ویژه بر ترازوهای مرغ‌فروشان در زمینه کم‌فروشی تقلب و تبلیغات خلاف واقع آنها و نیز تشریح اهداف و کیفیت اجرای طرح نظارتی توسط مسئولین ذیربط سازمان و سایر دستگاه‌های استانی از طریق رسانه‌ها پیش‌بینی شده است.

ایشان گفت: هموطنان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از (گرانفروشی، کم فروشی و تقلب، عدم درج قیمت، عدم صدور صورتحساب و …) را با شماره تلفن ۱۲۴ستاد خبری ادره مشارکت های مردمی سازمان از ساعت ۷:۳۰ صبح الی ۲۰ عصر بصورت تلفنی یا حضوری اعلام نمایند.

اتحادیه خواربارفروشان شهرستان بوکان