اطلاعیه های اتحادیه » اهـــم اخبــــار
کد خبر : 6548
سه شنبه - ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲

قیمت مصوب ماسک در کشور ابلاغ شد

قیمت مصوب ماسک در کشور ابلاغ شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه خواربارفروشان بوکان، عباس تابش در بازید از یک واحد صنعتی تولید مواد ضدعفونی کننده در صفادشت ملارد گفت: در ابتدای شیوه ویروس کرونا تنها ۲۰۰هزار عدد ماسک تولید می‌شد که با حمایت‌های صورت گرفته در حال حاضر بیش از ۲۲میلیون ماسک تولید می‌شد.

وی افزود:پیش از این ماسک‌های کارگاهی یک هزار و ۵۰۰تومان و ماسک‌های جراجی یک هزار و ۳۰۰تومان به فروش می‌رسید که بر اساس مصوبه جدید قیمت هر دو ماسک بر اساس نرخ جدید یک هزار و ۳۰۰تومان است و با توجه به نیاز کامل کشور را به داروخانه‌ها تحویل می‌دهیم تمام داروخانه‌ها موظف هستند بر اساس قیمت یک هزار و ۳۰۰تومان به فروش برسانند.

تابش افزود: در صورتی که شهروندان ماسک را با قیمت بیشتر خریداری کرده اند حتما تخلفات داروخانه‌ها را با شماره تلفن ۱۲۴ اطلاع دهند.
مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به اینکه طرح تولید تجاری ماسک‌های پارچه‌ای در دستور کار است، افزود: نمونه‌های تولیدی ماسک‌های پارچه‌ای تولید شده به سازمان انرژی اتمی و سازمان غذا و دارو ارسال شده است و در صورت تائید کیفیت این نوع ماسک‌های پارچه‌ای به تولید انبوه خواهد رسید.
وی افزود: در صورت تولید تجاری این نوع ماسک قیمت مصوب ۴۰۰تا۵۰۰ تومان به ازای هر ماسک خواهد بود.
انتهای پیام/