به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه خواربارفروشان بوکان ، خسرو ابراهیمی نیا رئیس اتحادیه تالار‌های پذیرایی و تجهیز مجالس در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان،  با اشاره به آغاز فعالیت تالارهای پذیرایی و مجالس، گفت: با توجه به آخرین جلسه ای که در ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شد و هماهنگی هایی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شده است، مشخص شد تا تالارهای پذیرایی به صورت پلکانی در مناطق سفید بازگشایی شوند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه قرار است تمام تالارها به مرور زمان بازگشایی شوند، گفت: بازگشایی پلکانی تالارهای پذیرایی در مناطق سفید آن هم با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام خواهد شد.

رئیس اتحادیه تالار‌های پذیرایی و تجهیز مجالس تشریح کرد: در حال حاضر مقداری فعالیت مشاغل پرخطر و کم خطر زیر سوال است. هر فعالیت کم خطر اگر پروتکل های بهداشتی را رعایت نکند، قطعا پر خطر خواهد شد، همچنین مشاغل پر خطر اگر پروتکل های بهداشتی را در چهارچوب تعیین شده، رعایت کنند می تواند کم خطر شود و به فعالیت خود ادامه دهد.

ابراهیمی نیا تصریح کرد: هم اکنون حدود پنج ماه است که تالارهای پذیرایی تعطیل هستند که این رویه باعث ورشکستگی بسیاری از واحدها و بیکاری بسیاری از افراد شده است چرا که کارگران زیادی در تالارها مشغول بودند که اکنون بیکار شدند و خسارت زیادی دیده اند.

این مقام مسئول بیان کرد: بحث رعایت پروتکل های بهداشتی در عدم بازگشایی تالارهای پذیرایی مطرح است که باید این را گفت در حال حاضر افراد مراسم های خود را در خانه می گیرند که این روند بیشتر باعث گسترش شیوع کرونا می شودT در این مکان ها پروتکل های بهداشتی رعایت نمی شود و بیشتر این ویروس گسترش می یابد در حالی که تالارهای پذیرایی اجبار به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی هستند.

رئیس اتحادیه تالار‌های پذیرایی و تجهیز مجالس با تاکید بر اینکه تعطیلی تالارهای پذیرایی باعث خسارت زیادی شده است،  بیان کرد: تالارهای پذیرایی باید به مرور زمان آن هم در مناطق سفید بازگشایی شوند  تا از این حالت وخیم خارج شوند.

انتهای پیام/