به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه خواربارفروشان بوکان ، جمشید گلپور در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایرانبا اشاره به تشکیل کارگروه تولید اصناف در سراسر کشور اظهار کرد: در بخش تولید صنفی خلاء‌هایی وجود دارد و به همین منظور کارگروه حمایت از تولید در حوزه اصناف تشکیل می‌شود و در حال حاضر در تهران به صورت پایلوت این طرح اجرایی شده و در متولیان اصناف در سراسر کشور نیز به زودی کارگروه‌های تولید اصناف را تشکیل خواهند داد.

رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت افزود: تولید به معنای واقعی زمانی تحقق پیدا خواهد کرد که بازار فروش برای کالای تولید شده محیا باشد و به بخش تولید در حوزه اصناف باید توجه بیشتری شود به همین منظور کارگروه حمایت از تولید در حوزه اصناف اجرایی خواهد شد تا از این پس، طرح‌ها و تسهیلاتی که برای بخش تولید در حوزه صنعت در نظر گرفته می‌شود، تولید در حوزه اصناف را نیز شامل شود.

وی افزود: بعد از تشکیل کارگروه تولید اصناف، ۲۰ درصد از تسهیلاتی که برای حوزه تولید در نظر گرفته می‌شود به اصناف اختصاص خواهد یافت.

رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در حوزه اصناف ظرفیت‌های خوبی برای توسعه صادرات نیز وجود دارد، بیان‌کرد: با استفاده از ظرفیت قانون نظام‌صنفی برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های صادراتی اصناف، اتحادیه صادراتی اصناف تشکیل شده است.

گلپور اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های هدفمند، حمایت از تولید، رفع مشکلات بنگاه‌های اقتصادی و افزایش میزان اشتغال می‌توانند به حصول و عینیت بخشی راهبرد جهش تولید در کشور کمک کنند.

وی تصریح کرد: تحقق راهبرد «جهش تولید» در شرایطی که کشور تحت فشار تحریم‌های یکجانبه آمریکا و متحدانش قرار دارد و با بحران کرونا نیز دست و پنجه نرم می‌کند، قطعاً می‌تواند راه برون رفت ازفشار‌های اقتصادی باشد.

انتهای پیام/