به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه خواربارفروشان بوکان ، سعید ممبینی در گفت و گو با تسنیم در خصوص وضعیت تسهیلاتی که دولت برای مشاغل آسیب دیده در نظر گرفته است، اظهار کرد:‌ این طرح در مرحله ثبت نام واحدهای آسیب دیده بوده و پس از آن وزارت کار بر اساس بانک اطلاعاتی تامین اجتماعی بررسی کرده تا میزان اشتغال و بیمه شده ها در اسفند ماه مشخص شود. سپس بر اساس آن اسامی تأیید شده ها را برای تخصیص اعتبار به بانک ارسال می‌کند.

وی با بیان اینکه احتمالا از ۲۴ خرداد ماه جاری افرادی که از سوی وزارت کار تأیید شوند به بانک معرفی می شوند، گفت: بر اساس آماری که تا هفته گذشته اعلام شده، حدود ۴۴ هزار واحد صنفی و اقتصادی ثبت نام کرده اند که البته این افراد از مشاغل مختلف بهداشتی، اقتصادی، گردشگری، فرهنگی و … است. اما یکی از مشکلات و اعتراضاتی که داریم به تعداد اصنافی است که در این لیست اعلامی از سوی دولت، تأیید شده‌اند.

رئیس اتاق اصناف ایران خاطرنشان کرد: اصناف بیشترین ضرر را در دوران کرونا متحمل شدند و توقع داشتیم تعداد بیشتری از صنوف اقتصادی در ۱۳رسته‌ای که دولت اعلام کرد، تأیید شده باشند. بر همین اساس به صورت کتبی هفته گذشته نامه‌ای به معاونت اقتصادی ریاست جمهوری آقای نهاوندیان ارسال کردیم تا شاید در این فهرست تجدید نظر شود.

ممبینی گفت امیدواریم تا پایان هفته در این خصوص به نتیجه برسیم. البته دولت همکاری خوبی با اصناف داشته و اصناف نیز در این خصوص همراهی لازم را با دولت داشته و همه امکانات خود را برای ساماندهی بازار در اختیار دولت قرار داده‌ایم. یکی دیگر از مشکلاتی که داریم، عدم تطابق رسته‌های صنفی ما با تأمین اجتماعی است و این باعث شده در تأیید صنوفی که برای دریافت تسهیلات دولت ثبت نام کرده‌اند، با مشکل روبه‌رو شویم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از ۵۷ گروه آسیب‌دیده زیر مجموعه اتاق اصناف ایران، ۲۵گروه در ۱۳رسته‌ای که دولت اعلام کرده پوشش داده شده که شامل ۶۷۰ هزار واحد صنفی است که دارای کد بیمه هستند،‌ اما پیش‌بینی ما یک میلیون و ۴۰۰هزار واحد صنفی آسیب دیده بود که امیدواریم، بتوانیم نظر ریاست جمهوری را برای تغییر این لیست، جلب کنیم.

انتهای پیام/