به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه خواربارفروشان بوکان ، علی فاضلی در در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران ضمن تشکر و قدردانی از تمام اتحادیه ها و اتاق های اصناف سراسر کشور در امدادرسانی به مناطق آسیب دیده استان کرمانشاه در ادامه به ویژگی های جغرافیایی استان اشاره کرد و گفت: اقلیم خاص و جغرافیای گرم استان کرمانشاه ایجاب می کند تا مردم و اصناف بار دیگر به میدان بیایند و حمایت های خود از زلزله زدگان را ادامه دهند. چرا که این جغرافیا و گرمای تابستانی که در انتظار زلزله زدگان است، ممکن است مشکلات متعددی را برای آنها در فصل تابستان ایجاد کند.

 

وی در بخش دیگری از این گفت و گو بر عملکرد گسترده تر اصناف در زمینه بازسازی مناطق زلزله زده تاکید کرد و افزود: اصناف سراسر کشور، زلزله زدگان استان کرمانشاه را تنها نخواهند گذاشت. فعالان صنفی در حوزه بازسازی مناطق و کمک رسانی های فنی و تخصصی اقدامات قابل توجهی را انجام خواهند داد.

 

فاضلی در پایان به دو اقدام در دست انجام اتاق اصناف پرداخت و خاطرنشان کرد: در حال حاضر کمک رسانی های اصناف سراسر کشور در دو بخش تامین شیشه ساختمانی مورد نیاز و همچنین کولرهای آبی برای گذراندن فصل گرما در مناطق زلزله زده تمرکز دارد.

 

بر اساس این گزارش، بعد از وقوع زلزله در استان کرمانشاه، اتاق اصناف ایران با تشکیل کمیته ویژه جمع آوری کمک برای زلزله زدگان و همچنین سفر به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، کمک های غیرنقدی اصناف و بازاریان سراسر کشور شامل انواع پوشاک، برنج، حبوبات، غلات، آب معدنی، مواد غذایی، اقلام بهداشتی، پتو، چادر مسافرتی، وسایل گرمایشی، آرد، قند و شکر، استقرار نانوایی و تجهیزات پخت غذا برای توزیع نان و غذای گرم و بسیاری دیگر از اقلام مورد نیاز مردم این مناطق را تهیه و ارسال کرده است.

 

همچنین ارائه خدمات فنی و تخصصی از سوی اصناف خدماتی و خدمات فنی بخشی دیگر از اقدامات انجام شده اتاق اصناف ایران برای مناطق زلزله زده استان کرمانشاه است.

اتحادیه خواربارفروشان شهرستان بوکان