به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه خواربارفروشان بوکان ، این نشست به بهانه بررسی اتفاق‌های چند روزه گذشته و اعتراض‌های مردمی به وضعیت اقتصادی در کشور، برگزار شده و به تعامل و بیان نقطه‌نظرات در راستای بهبود فضای کسب و کار میان رئیس سازمان بسیج اصناف، هیات رئیسه و رئیس اتاق اصناف ایران برگزار شد.

در ابتدای این نشست غلامرضا حسن‌پور، رئیس سازمان بسیج اصناف و تجار کشور با اشاره به اعتراض‌های مردمی در خصوص مشکلات معیشتی مردمی و فشارهای اقتصادی که روز به روز بیشتر هم می‌شوند، از وضعیت کنونی ابراز نارضایتی کرده و کشورهای خارجی را دلیل اصلی شلوغی‌های اخیر دانست.

او در ادامه حضور کسبه در صحنه و اعلام خط فکری و علاقه به کشور را وظیفه آن‌‌ها دانست و تنها راه برون‌رفت از این وضعیت را رجوع به اقتصاد مقاومتی دانست.

در ادامه علی فاضلی با اشاره به صحبت‌های رهبری که بحث اقتصاد مقاومتی را به تمام ارگان‌ها تعمیم داده است، گفت: «ایشان گفته‌اند در بحث اقتصاد مقاومتی تنها بحث دولت نیست و تمام گروه‌ها و سازمان‌ها و آحاد ملت ایران را در بر می‌گیرد.

به همین دلیل این نگاه خیلی خوب است که علی‌رغم انتقادها و ایرادها، بپذریم که دولت جمهوری اسلامی جدای از ملت ایران نیست و آنچه اتفاق می‌افتد، سرنوشتی تک تک ماست.»

رئیس اتاق اصناف ایران در ادامه با اشاره به انتقادهای تند به دولت گفت: «از اولین کسانی بودم که در موضع اتاق اصناف ایران علیه بودجه صحبت کردم. اما باید بپذیریم بودجه‌ای که حدود ۹۵ درصد آن صرف هزینه‌های جاری شده و به دیگر موارد نمی‌پردازد، مشکل دارد.

بودجه ۱۱۰ هزار میلیاردی را از منابع نفتی و برای حقوق کارمندان کنار می‌گذارد و از بودجه عمرانی زده می‌شود، یقینا در عرصه تولید نمی‌توان انتظار زیادی داشت.

در مشکلاتی که به وجود آمده، هم ما مقصریم و هم دشمن درست عمل کرده است. در این مسائل به خوبی عمل نکرده‌ایم اما واقعیت‌ها را کامل ببینیم.»

فاضلی در انتها گفت: «باید واقعیت‌ها را بیان کنم حتی اگر به ضررم تمام شود. ما مدعی می‌شویم که دولت مالیات نگیرد، منابع نفتی هم که با مشکل مواجه است، پس چطور هزینه‌ها را پرداخت کند؟ مگر دولت امروز، دولت صهونیستی است؟ اهداف اصلی دولت، بدون کمک ما به بار نخواهد نشست و با صحبت‌های رهبری هم در تضاد است. ما مالیات را قبول داریم اما افزایش مالیاتی را نمی‌پذیریم.

دولت مشکل دارد و باید کمک کنیم که این مشکلات کم‌رنگ‌تر شود. چون بخشی از این مشکلات به دلیل بدسلیقگی مدیران است. در غیر این صورت تردیدی نیست که دولت با مشکل مواجه خواهد بود.»