به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه خواربارفروشان بوکان ، جعفر صادق اسکندری ظهر امروز در کنفرانس خبری سامانه تدارکات الکترونیکی دولت که در محل اتاق بازرگانی آذربایجان غربی برگزار شد اظهار کرد: یکی از اقداماتی که دولت تدبیر و امید از سال ۹۲ شروع کرده است مربوط به تسهیل و شفاف سازی فعالیت‌های اقتصادی است.

وی افزود: استان آذربایجان غربی بیش از پیش در راستای سیاست‌های دولت و ارائه خدمات به صورت الکترونیکی و سیستمی در بخش صنعت، معدن، تجارت و خدمات بازرگانی گام برمی دارد که یک ظرفیت مناسب برای واحدهای تولیدی، واحدهای صنفی، افراد حقیقی و افراد حقوق است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: نامه‌ای با درج ۱۱۴ قلم جنس داخلی به دستگاه‌های اجرایی ارسال شده است که باید از اقلام تولید داخلی استفاده کنند در غیر این صورت اقدامی غیرقانونی انجام می‌دهند و کالاهای مورد استفاده باید از تولیدات داخل استان باشد.

وی خاطرنشان کرد: برای آشنایی بیش از پیش با سامانه تدارکات الکترونیکی دولت دو کارگاه در شهر ارومیه برگزار شد تا سامانه برای مدیران مالی و کار پردازان دستگاه‌های دولتی تبیین شود تا نحوه ثبت نام و فعالیت در سامانه را به صورت تئوری فرا بگیرند.

اسکندری تصریح کرد: امیدواریم تا پایان سال ۹۶ بتوانیم تمامی واحدهای تولیدی، حقیقی، حقوق و مناقصات را در سامانه انجام دهیم و معاملاتی با ارزش ریالی بیش از ۲۲ میلیون ریال در این سامانه باید انجام شوند و حضور در این سامانه بر تمامی دستگاه‌های اجرایی ضروری است.

وی بیان کرد: راه اندازی و توسعه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت سبب ایجاد عدالت اجتماعی و اقتصادی، مبارزه با فساد، توسعه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، ایجاد شفافیت مالی و برقراری محیط رقابتی سالم می‌شود.

اتحادیه خواربارفروشان شهرستان بوکان