یونس عباسی در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه خواربارفروشان شهرستان بوکان ، گفت: دفتر آمار فرآوری داده های وزارت صنعت ، معدن و تجارت اعلام نمود: در سال ۹۵ تعداد ۲۷۸۱۵۶ فقره پروانه کسب اعم از جدید و تمدیدی صادر گردیده که به نسبت سال ۹۴ رشد مثبتی ۳/۳۷ درصد داشته و در ادامه اعلام نمودند بیشترین پروانه کسب ها در صنوف توزیعی صادر گردیده است.

عباسی افزود: به استناد آمار فوق و با توجه به شغل های ایجاد شده بصورت مستقیم قطع یقین برای تعداد کثیری نیز بصورت غیرمستقیم از سوی اصناف شغل ایجاد گردیده.

رئیس اتحادیه خواربارفروشان شهرستان بوکان اظهارکرد: با توجه به آمار فوق نقش صنوف توزیعی در ایجاد شغل علی الخصوص سوپرمارکت داران و خواربارفروشان موثر و حائز اهمیت بوده و نظر به اینکه صدور هر فقره پروانه کسب بایستی در سامانه رصد ثبت و به منزله شغل تلقی و از سوی دیگر ایجاد واحد صنفی هیچگونه هزینه ای برای دستگاههای مرتبط و یا مسئولین امر در پی ندارد.

این مقام مسئول در ادامه ابراز کرد: همانطور که آقای صادقی معاون اقتصادی وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام نمودند: اصناف منشاء ایجاد شغلند.

وی در پایان خطاب به مسئولان افزود: لذا می طلبد که مسئولین امر در حمایت از اصناف علی الخصوص صنوف توزیعی در واگذاری امتیاز و ایجاد فروشگاههای زنجیره ای حداقل در شهرستان های کوچک تجدیدنظر و در وجه کلی اصناف را مورد حمایت بیمه ای و تسهیلات کم بهره بانکی قرار دهند تا با ایجاد شغل های فراوان شعار سال که توسط مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی ؛ تولید – اشتغال نامگذاری گردیده ، تحقق یابد.