به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه خواربارفروشان بوکان ، رضا حسینی دوشنبه شب در جلسه ستاد تنظیم بازار با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و افزایش خرید برخی از اقلام پر مصرف در این ماه افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده سهمیه هر استان از نظر اقلام پر مصرف و کالاهای مورد نیاز مردم در نظر گرفته شده و این کالاها به مقدار مورد نیاز در انبارهای استان وجود دارد و مردم از بابت تهیه اقلام مورد نیاز خود نگرانی نداشته باشند.

وی تاکید کرد: اقلام مورد نیاز مردم تحت نظارت دستگاه های نظارتی و بصورت منطقی در بازار توزیع خواهد شد تا مردم از بابت تهیه مایحتاج مورد نیاز خود در ماه مبارک رمضان دچار مشکل نشوند.

حسینی ادامه داد: در صورت کاهش و یا کمبود کالای مورد نیاز مردم و بویژه گوشت قرمز که در استان کم تولید می شود ، این اقلام از استاهای همجوار تهیه و در اختیار مردم قرا خواهد گرفت.

وی همچنین با اشاره به زندگی بخشی از مردم استان در روستاها تاکید کرد:  تلاش شود اقلام مورد نیاز روستائیان و عشایر استان نیز از طریق تعاونی های مصرف روستائیان و شبکه های توزیع روستایی در اختیار روستا نشینان قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود توجه و نظارت کافی و رعایت اصول بهداشتی در روند پخت نان را مورد تاکید قرار داد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در این نشست گفت: با اجرای طرح ضیافت در ماه مبارک رمضان سه هزار و ۳۵۰ تن انواع اقلام مصرفی در استان توزیع می شود.

اسمعیل کریم زاده افزود: برنج، گوشت سفید و قرمز، تخم مرغ، شکر و روغن از جمله اقلامی است که برای رفاه بیشتر شهروندان در ماه رمضان با قیمت های مصوب در اختیار مردم قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: در این بخش یکهزار و ۲۰۰ تن برنج، ۸۰۰ تن روغن، ۸۰۰ تن شکر و ۴۰۰ تن مرغ منجمد، آماده توزیع در فروشگاه های آذربایجان غربی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بیان کرد: علاوه بر آن ۸۰ تن گوشت قرمز و ۷۰ تن تخم مرغ برای استفاده مردم در ماه مبارک رمضان تدارک دیده شده است.

کریم زاده ادامه داد: فروشگاه های معتبر برای توزیع این اقلام در نظر گرفته شده است و اقلام توزیعی در سریع ترین زمان ممکن در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در کل کشور ۱۱۴ هزار تن اقلام مصرفی برای توزیع در ماه مبارک رمضان در نظر گرفته شده است، گفت: از این میزان، سه درصد برای مصرف در این استان اختصاص یافته است.

ماه مبارک رمضان از پس فردا پنجشنبه آغاز می شود و مردم آذربایجان غربی در تکاپو برای استقبال از این ماه مبارک هستند.

اتحادیه خواربارفروشان شهرستان بوکان