به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه خواربارفروشان بوکان ، محمد دهقان گفت: در آبان ماه امسال در حوزه اصناف با صدور یک هزار و ۱۹۴ فقره پروانه کسب صنفی برای ۲ هزارو ۹۸۵ نفر شغل ایجاد شده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت اشتغال پایدار روستایی بیان کرد: تا پایان آبان ماه امسال به تعداد ۱۷۷ طرح ایجاد اشتغال پایدار روستایی تسهیلات به مبلغ ۳۰۷ هزار و ۴۳۷ میلیون ریال اقدام شده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی افزود: از محل ایجاد اشتغال پایدار روستایی تنها در آبان ماه ۱۱۰ شغل ایجاد شده است.

وی در خصوص مجتمع های صنفی استان عنوان کرد: در حال حاضر در استان تعداد ۲۲ واحد مجتمع صنفی با اشتغال مستقیم برای ۵ هزار و ۲۴ نفر و اشتغال غیرمستقیم برای ۷ هزارو ۵۵۵ نفر در حال فعالیت می باشند.

دهقان همچنین گفت: تعداد ۱۶ واحد مجتمع صنفی با اشتغالزایی مستقیم برای ۷ هزار و ۷۲۴ نفر و اشتغالزایی غیر مستقیم برای ۲۶ هزار و ۳۰۴ نفر در دست مطالعه داریم.

ایشان افزود: تعداد ۱۵ واحد مجتمع صنفی نیز در دست احداث هستند که با شروع به کار این مجتمع های صنفی زمینه اشتغال برای ۷ هزار و ۶۲۳ نفر به صورت مستقیم ایجاد خواهد شد.

محمد دهقان در خصوص لاستیک های توزیع شده و باقیمانده استان گفت: جمع کل سهمیه وصولی استان ۱۰ هزار و ۳۳۸ حلقه بوده که از این تعداد ۶ هزار و ۸۴۵ حلقه توسط اداره کل راهداری استان توزیع و تعداد ۷۸۲ حلقه نیز توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان توزیع شده است و تعداد ۲ هزار و ۷۲۵ حلقه لاستیک از سهم استان باقیمانده است.

اتحادیه خواربارفروشان شهرستان بوکان