به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه خواربارفروشان بوکان ، علی فاضلی در جلسه هم اندیشی و هماهنگی روسای اتاق های اصناف مراکز استان ها که در تهران برگزار شد، افزود: امروز ایجاد اشتغال در کشور به مهم ترین مسئله کشور تبدیل شده و لذا همه مسئولان باید برای تحقق اهداف تعیین شده در این بخش تلاش کنند.

وی تصریح کرد: شرایطی برای کارفرمایان کارگاه های کوچک و بزرگ برای ایجاد فرصت های شغلی در حال فراهم شدن است که سهم بیمه کارفرمایی بخشوده شود. این موضوع به نفع مجموعه کارگاه های تولیدی بوده و سبب افرایش اشتغال خواهد شد.

فاضلی به برنامه دولت برای ایجاد شغل اشاره کرد و گفت: برنامه ایجاد ۹۵۰ هزار تا یک میلیون و ۵۰ هزار شغل برای امسال خیلی سخت است که امیدواریم با حل مشکلات موجود و اصلاح قوانین در جهت حمایت از تولید، کشور به این هدف دست پیدا کند.

وی با بیان اینکه بخشی از برنامه ایجاد اشتغال مربوط به مجموعه اصناف و بازرگانی است، اظهار امیدواری کرد در اجلاس آینده اتاق اصناف ایران این موضوع با حضور وزرای صنعت و کار مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گام هایی را برای ایجاد اشتغال درنظر گرفته که در راستای اقتصاد مقاومتی است.

رییس اتاق اصناف ایران بر لزوم توجه همه اتاق های اصناف به استفاده از فناوری های نوین و امروزی تاکید کرد و گفت: چنانچه تشکل ها به موضوع بهره گیری از تکنولوژی روز نیندیشند، در آینده دچار مشکل خواهند شد.

فاضلی با اشاره به انتقاد برخی از روسای اتاق های اصناف در خصوص برابر بودن ضرایب مالیاتی دیگر استان ها و تهران اظهار کرد: در خصوص توافق مالیاتی انجام شده، از مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران می خواهم که حتما نظرات مراکز استان ها را در خصوص ضرایب مالیاتی پیگیر و گزارش کند.

وی در این جلسه که معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس مرکز اصناف و بازرگانان حضور داشتند، تعامل با دستگاه ها و نهادهای مرتبط را از برنامه های اتاق اصناف برشمرد و تصریح کرد: قرار است در آینده نزدیک نشست مشترک روسای اتاق های اصناف با روسای تعزیرات حکومتی و همچنین روسای سازمان های صنعت، معدن وتجارت برگزار شود.

اتحادیه خواربارفروشان شهرستان بوکان