به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه خواربارفروشان بوکان ، سید ایوب جمشیدی در پنجمین اجلاس هفتمین دوره هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران به عنوان ناطق پیش از دستور اظهارکرد: اصناف استان ایلام، شهدای زیادی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. شهید داریوش رضایی‌نژاد از شهدای هسته‌ای ایران فرزند آبدانان بود و پدر این شهید سیمان‌فروش است. این افتخار اصناف ایلام است که این گونه برای ایران جانفشانی کرده‌اند. با این حال، حق اصناف آن طور که باید ادا نشده است.

وی بیان کرد: انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان باید به موضوع نرخ‌گذاری کالا در کارخانه‌ها نظارت کند. اصناف آخرین حلقه توزیع کالا هستند، حال اینکه باید جلوی تخلف را از مبدا گرفت.

جمشیدی خبر داد: بازرسان ما در برخی از فروشگاه های زنجیره ای مشاهده کرده اند که نرخ درج شده روی قوطی رب گوجه ۱۸هزار و ۹۰۰ تومانی است و فروشگاه زنجیره ای آن را یک روز ۱۳ هزار تومان و روز دیگر ۱۵ هزار تومان می فروشد و ادعا می کند که تخفیف داده است اما واحد صنفی خرده فروش، همین رب گوجه فرنگی را ۷ هزار و ۵۰۰ تومان از کارخانه می خرد و ۸ هزار تومان به مصرف کننده می‌فروشد. بنابراین واحد صنفی خرده فروش قانون را رعایت می‌کند.

نماینده اتاق اصناف ایران در استان ایلام، شهرستان آبدانان در نمونه ای دیگر بیان کرد: یک نوع پوشک کودک در بازار وجود دارد که نرخ درج شده از سوی کارخانه ۷۶ هزار و ۵۰۰ تومان است و برخی از فروشگاه های زنجیره ای به مدت سه روز، آن را ارزان تر می فروشند تا مشتری جلب کنند. این درحالی است که واحد صنفی خرده فروش، همین پوشک را ۴۳ هزار تومان می‌فروشد. به دست آوردن این دست از اطلاعات به این معنا است که بازرسان ما در حال کار کردن هستند و البته باید یادآور شد که طلب بازرسان از دولت پرداخت نشده است.

اتحادیه خواربارفروشان شهرستان بوکان