به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه خواربارفروشان بوکان ، علی ‌فاضلی در نشستی با انتقاد به برخی‌حاشیه‌هایی که در آستانه برگزاری انتخابات اتفاق افتاده‌است، اظهار داشت: متاسفانه از مدت‌ها قبل گروهی با پایگاه‌های متنوع و از منابع و مصادر متعدد درصدد تخریب و اتهام‌زنی برآمده‌اند و برخی از دوستان نیز بدون توجه به مقاصد و برنامه‌های پشت پرده آنها، شاخه‌ای را که خود بر آن نشسته‌اند ، قطع می‌کنند.

به گزارش ایلنا؛ وی افزود: بی‌اخلاقی در میان کسبه، اصناف و بازاریان جایگاهی ندارد و کسانی که این مسیر را در پیش گرفته‌اند در نهایت بازنده خواهند بود.

فاضلی با تأکید براینکه زیبنده نیست برای قبول مسئولیت و خدمت به مردم، از ابزارهای ناجوانمردانه استفاده و به مسایل خانوادگی نامزدهای رقیب ورود کرد، افزود: سؤال این است که این نوع اقدام‌ها جز افول اصناف در چشم مردم و حاکمیت و کوچک نمودن شأن و جایگاه اصناف و بازار فایده و نتیجه دیگری ندارد.

وی افزود: پشتوانه هر یک از ما تصمیم مردم است. چنانچه آحاد مردم از جمله بازار و  اصناف نسبت به عملکرد هر یک از نهادها راضی باشند، کشور روی توسعه و پیشرفت را به خود خواهد دید و در غیراین صورت چنانچه حضور اصناف نباشد، جامعه دچار خسران خواهد شد.

وی با اشاره به خبر خوش ارزی برای بنگاه‌های تولیدی – صنفی نیز گفت: با تعامل میان دستگاه‌ها قرارشد برای بنگاه‌هایی که واردکنندگان مواد اولیه و نیمه ساخته در کشورهستند، در مدت سه هفته اعتبار ارزی با نرخ ۴ هزار و ۲۰۰ تومان تخصیص یابد.

فاضلی همچنین تصریح کرد: با تعامل اتاق اصناف با دستگاه‌های مسوول، سقف ارزی مناسبی برای اصناف کشور در نظر گرفته شده‌است که امیدواریم با تزریق این منابع شاهد رشد و رونق بنگاه‌ها باشیم.

رئیس اتاق اصناف تهران همچنین به برخی انتقادهای فعالان بازار نسبت به نحوه مدیریتش اشاره کرد و گفت: برخی معتقدند که در بدنه اتاق اصناف هنوز چالش‌ها پابرجاست، ما هم  این گفته‌ها را تایید می‌کنیم و در این دوره با حمایت شما و هوشیاری روسای اتحادیه‌های صنفی درصدد رفع ریشه‌ای آنها هستیم.

وی افزود: بخشی از امور و اقدامات برای ادامه حیات فعالان صنفی انجام شده که کمتر بازتاب داشته و البته دراین مسیرنیز باید ظرفیت‌های موجود در اتاق را با حضور شما و اجرای برنامه‌های مدون و توسعه‌ای افزایش دهیم.

فاضلی افزود: ما نیز نسبت به برخی فعالیت‌ها و تصمیمات در مجلس و دولت انتقاد سازنده داریم اما آنها را مورد تخریب قرار نمی‌دهیم؛ چراکه همه در یک سنگر قرار گرفته‌ایم، بلکه کمک می‌کنیم تا بهترین تصمیمات با مشارکت ما اتخاذ شود.

اتحادیه خواربارفروشان شهرستان بوکان