به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه خواربارفروشان بوکان ، جعفر صادق اسکندری در مراسم گرامیداشت روز ملی اصناف که با حضور مسئولان استانی و اصناف استان برگزار شد اظهار داشت: اصناف در همه ادوار مختلف چه در قبل از انقلاب و چه در بعد از انقلاب پای ثابت کار بوده‌اند و عملکرد اصناف در در چند دهه اخیر بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: در چند ماه اخیر اصناف آذربایجان غربی در کمک به زلزله زدگان کرمانشاه خوش درخشیدند.

وی گفت: هم‌اکنون در استان بالغ‌بر ۱۳۰ هزار واحد صنفی در حال فعالیت هستند که ۱۷ الی ۲۰ درصد تولید داخل کشور در حوزه اصناف تولید و عرضه می‌شود و بیش‌ترین ثبات اشتغال نیز در حوزه اصناف است.

اسکندری گفت: با تمامی مشکلاتی که در حوزه اصناف تاکنون وجود داشته هیچ مشکلی پیش نیامده و اگر هم بوده با نرمی و گفت‌وگو حل شده است و هم‌اکنون نفر در اتاق‌های اصناف در حال خدمت‌رسانی به عموم مردم هستند.

وی گفت: امروزه در ایران جنگی از طرف کشورهایی هم چون آمریکا در حوزه اقتصاد به راه انداخته‌شده است و اگر ما تمام تمرکز خود را برای نظارت بر قیمت گذاری، رعایت قیمت و سودهای عرضه بگذاریم تا حقوق مصرف‌کننده رعایت شود خواهیم توانست از این جنگ سربلند بیرون آبیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: یکی از مباحثی که باید به آن توجه و نظارت شود صدور فاکتور و درج قیمت صحیح بر روی کالا است تا خریدار از آن رضایت کامل داشته باشد و اگر به قیمت‌گذاری، عرضه و رعایت سودهای ناشی از فروش دقت و رعایت شود خواهیم توانست از از این رکود اقتصادی بیرون آبیم.

وی خاطرنشان شد: یکی از تلاش‌هایی که اخیراً در حال انجام است نظارت بر احتکار نکردن اجناس در بازار به امید گران شدن است که خوشبختانه شاهد تعداد کمی از احتکار در بین اصناف هستیم.

اتحادیه خواربارفروشان شهرستان بوکان